Všeobecné informácie o infrasaune

Čo sa deje v infrasaune? 

Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrievacími vláknami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je umožnené zvýšenie teploty zo 40 stupňov Celziových na 60 stupňov Celzia, čím sa aj účinok zdvojnásobí. Infrasaunu môžu smelo používať aj tie osoby, ktoré majú strach z uzatvorených priestorov resp. neznášajú dobre horúčavu, nakoľko infrasauna vyvinie svoje blahodarné účinky aj v tom prípade, keď necháte otvorené dvere a navyše sú na jej dverách sklenené výplne.Charakteristika infračerveného žiarenia: Rôzne telesá sprostredkovávajú rôzne vlnové dĺžky. Napríklad ľudské telo vyžaruje infračervené žiarenie v rozsahu vlnovej dĺžky 300-5000 metrov štvorcových. Podľa čínskych vedcov z hľadiska liečenia sú najúčinnejšie tie infračervené lúče, ktoré spadajú do rozsahu 780-2500 metrov štvorcových. Vďaka vynikajúcej vodivej schopnosti veľkého množstva vody, ktoré sa nachádza v hlbšie položených tkanivách, vyžarované infračervené lúče sú schopné priamo preniknúť do tela, a to do hĺbky štyroch-šestich milimetrov až 4 centimetrov. Telo je schopné pohltiť deväťdesiatpäť percent lúčov vyžiarených zo žiariacich vlákien. Toto hlboko prenikajúce žiarenie svoj zohrievací účinok vyvíja hlboko vo svalových vláknach a vnútorných orgánoch. Telo reaguje zrýchleným tlkotom srdca a zvýšeným pulzom. 

Táto reakcia vplýva na srdce rovnako, ako kondičný tréning. Je dokázané, že používanie infrasauny posilňuje srdce, totiž telo sa snaží znížiť svoju teplotu, preto zvyšuje pulz, telo aktivuje ochladzovací mechanizmus, čím spúšťa potenie. Osoba s priemernou kondíciou pri použití infrasauny vylúči približne pol litra potu, pričom spáli tristo Kcal, tak je schopná v rámci kúry pozostávajúcej z tridsiatich sedení v saune vypotiť 600-800 Kcal, a to bez akýchkoľvek negatívnych následkov. Stratené tekutiny sa môžu doplniť konzumáciou vody, čím neprijmeme zbytočné kalórie! Týmto spaľovaním kalórií môžeme stimulovať svoj organizmus a dosiahnuť dobrý duševný a telesný stav. 

Pri analýze potu bolo vykázaných viacero kyselín, sodík, amoniak, ťažké kovy (olovo, kadmium, nikel, meď, sodík). Potením sa znižuje tuk a cholesterol takým spôsobom, že sa rozpustia vplyvom tejto procedúry, takže sme schopní vylúčiť to, čo nedokážu vylúčiť obličky a pľúca. V záujme nášho zdravia je veľmi dôležité, aby tieto ťažké kovy boli pravidelne odstraňované z organizmu.Ako používať infrakabínu?Pred a po jej použití vypite väčšie množstvo minerálnej vody. Ak sa pred použitím infrasauny osprchujete, zintenzívnite potenie. V prípade prechladnutia alebo chrípky sa doporučuje predĺžené použitie, nakoľko zabraňuje množeniu vírusov. Dbajte na rovnováhu organizmu a dopĺňanie minerálov. Ak ste si už zvykli na tridsaťminútové použitie a vyšší stupeň teploty, môžete použitie predĺžiť na štyridsať minút. Má to priaznivý vplyv hlavne na tkanivá a bunky (posilňujú sa tým).

Na čo si treba dávať pozor?Ani jeden odstavec tohto článku si nevysvetľujte tak, že sa jedná o liečebnú metódu! Poraďte sa so svojim lekárom! V prípade niektorých liekov sa nedoporučuje súčasné používanie infraenergie, nakoľko sa môžu prejaviť vedľajšie účinky a iné reakcie, nezabúdajte na to vo vlastnom záujme! Ak by ste pri používaní infrasauny pocítili zhoršenie Vášho stavu, bezodkladne prerušte používanie a poraďte sa so svojim lekárom! Počas používania sauny sa nepozerajte priamo na vlákna vyžarujúce infračervené lúče!


V čom sa líši od tradičnej sauny?V infrakabíne sa dvadsať percent tepla spotrebuje na zohriatie vzduchu a osemdesiat percent sa priamo premení na telesné teplo! Zaručuje hlbšie a účinnejšie prehriatie. Tento zásadný rozdiel je jednou z výhod infrakabíny. V porovnaní s tradičnou saunou zabezpečí vylúčenie aspoň dvojnásobného množstva potu, a to pri teplote päťdesiat stupňov Celziových, čím menej zaťažuje srdce. Vdychovaný vzduch je príjemnejší, môže sa regulovať, aj pri otvorených dverách sa dosiahneme želaný účinok. Maximálne zaručuje náš celkový dobrý pocit! Kabína sa vyhreje za päť-desať minút! 

Dosiahnuté výsledky:Na celom svete ošetrujú infračervenými lúčmi 35.000.000 ľudí, pričom pri použití na fyzioterapeutické účely dosahujú vynikajúce výsledky! Posilňuje srdcové svaly, doporučuje sa používať v prípade osôb, ktoré sú telesne postihnuté alebo sú obmedzené v pohybe! Infrasauna môže zohrávať dôležitú úlohu pri znižovaní telesnej hmotnosti a posilňovaní srdca!
Zohriatie tela infražiarením stimuluje a zrýchľuje metabolizmus, zamedzuje rastu patogénnych baktérií a vírusov. Aktivita, odolnosť zdravých častí tela a orgánov sa zvyšuje! Telo sa prečistí a omladne zvnútra aj zvonka!

Krása:Dokonalý prostriedok na zachovanie prirodzenej krásy. Zabezpečí dobré prekrvenie, rast buniek, priebežne odstraňuje odumreté bunky. Je účinná pri liečbe akné (vyrážok, ekzémov, kožných zápalov, psoriázy), popálenín a iných kožných ochorení! Urýchľuje liečbu rôznych kožných chorôb, pokožku robí hebkejšou a jemnejšou, zlepšuje jej pružnosť, vypína ju, preto je aj veľkým nepriateľom celulitídy, nakoľko celulitídu tvorí tuk, voda a jedovaté látky nahromadené pod povrchom kože, ktoré sa potením rozkladajú! 

Pre športovcov: Prehriatie svalov v infrakabíne a potom môže nasledovať vonkajší tréning! V záujme dosiahnutia maximálnej pružnosti svalov je potrebné 40-minútové použitie! Pružnosť svalov sa zvýši o päťdesiat percent! Má priaznivý účinok pri bolesti svalov, sciatice, menopauze / príznaky vyskytujúce sa v období klimaktéria - dámy vo veku 40-50 rokov / artritída / kĺbové zápaly / bolesti ramien, nespavosť, stres, opuchliny, stuhnuté svaly, ochorenia tkanív.

Krvný obeh: Človek sa cíti omnoho lepšie, nakoľko sa zlepší krvný obeh a saturácia (nasýtenosť kyslíkom).

Použitie infrasauny je veľkou pomocou v nasledujúcich prípadoch:

Pri stuhnutých kĺboch uvoľňuje bunky a tkanivá. Používa sa na uvoľnenie stuhnutých svalov a kŕčov.
Zmiernenie bolesti: teplo znižuje produkciu endorfínov a vplýva na tzv. chrbticovú bránu, čím pôsobí upokojujúco.
Krvný obeh: teplo rozširuje cievy, stimuluje krvný obeh.
Ochorenia, infekcie: Vedci potvrdili deväťdesiatpercentné zlepšenie v prípade nasledujúcich ochorení: poškodenia tkaniva, bolesti väzov, ramenných a bedrových kĺbov, bolesti pri menštruácii, infekcie, ekzémy, pooperačné infekcie, (pooperačný) zápal pľúc, zápal žlčníka atď.
Popáleniny: bolesť sa zmierňuje, rýchlejší priebeh liečby, menšie jazvy.
Vysoký krvný tlak: výrazné zníženie pri používaní pri teplote štyridsať-päťdesiat stupňov Celziových.
Nízky krvný tlak: regulačný účinok. 
Krátkodobá pamäť: výrazné zlepšenie. 
Obtiaže spojené s menopauzou: zmiernenie nervozity, depresie (chorobne smutná nálada, nezáujem, prejedanie sa alebo naopak nechutenstvo,) bolestí hlavy a žalúdka.
Znižovanie hmotnosti: spotrebou energie vďaka poteniu a priamemu spaľovaniu tukov. 
Obtiaže pominú: chronický zápal, infekcia stredného ucha, bolesti krku, krvácanie nosa, žihľavka, upchaté póry, akné – 3-4 ošetrenia, vyčistenie pórov, kožný tuk sa rozpustí! Nepríjemný telesný pach pominie vďaka vyplaveniu chemických látok. Ekzémy, psoriáza – priaznivé doplnkové ošetrenie. Slnečné spáleniny: zlepší sa stav vďaka lepšiemu prekrveniu pokožky. V prípade Anorexie-nervosa /nebezpečná, chorobná chudosť/ prinavráti normálne stravovacie návyky a telesná hmotnosť sa zvýši.

Zlepšenie krvného obehu: zohriatie niektorých častí tela vyvoláva v ďalších častiach tela reflexy a výsledkom je rozšírenie ciev. 

Liečba ochorení obehového systému: ak sa v krvi nachádza veľa cholesterolu a tuku, stáva sa hustejšou a červené krvinky sa pozliepajú. To spôsobuje, že povrch červených krviniek sa zmenšuje a následkom je nedostatok kyslíka, artérie sa môžu upchať, čím sa zvyšuje krvný tlak. Ďalej, ak tuk zabráni bunkám prijímať krvnú glukózu a preruší sa výdaj inzulínu, môže vzniknúť cukrovka. Na spomínané procesy veľmi pozitívne vplýva infrasauna.

Liečba kožných a iných ochorení: v prípade nasledujúcich ochorení boli pri ošetrení infračerveným tepelným systémom preukázané dobré výsledky: popáleniny, bolesť po 

slnečných spáleninách, zamedzenie tvorby jaziev po popáleninách, telesný pach, chronický zápal stredné ucha, bolesť hrdla, krvácanie z nosa.

Problémy s fungovaním obličiek: intenzívne vylučovanie jedovatých látok odbremení obličky, vďaka čomu sa zmiernia obtiaže plynúce zo sťaženého fungovania obličiek (napr. opuchy členkov).

Zmierňovanie bolesti, ošetrenie poranení: Infračervené žiarenie je účinné pri zmierňovaní zápalov kĺbov, svalových kŕčov a bolestí, bolestí hlavy a chrbta.