Wellness

Slovo „wellness“ je v poslednom čase skloňované vo všetkých možných tvaroch. Žiadny výkladový slovník toto slovo presne nešpecifikuje. Anglický výklad hovorí, že ide o „zdravý stav blaha bez choroby“ (a healthy state of wellbeing free from disease) alebo aj o dbanie o telesné zdravie. Samotné slovo wellness vlastne v sebe spája dva pojmy: wellbeing – cítiť sa príjemne a fitness – biť fit.

Štýl wellness sa skladá z niekoľkých neoddeliteľných súčastí, ako sú pozitívny prístup k životu, starostlivosť o fyzickú kondíciu, správna výživa a udržovnie telesnej hmotnosti, starostlivosť o telesnú schránku, tvorba duševnej rovnováhy a ochrany proti stresu. Nejde teda už len o fyzickou zdatnosť, ktorá tu hrá len jednu z úloh, ale aj o zdravý spôsob života a z neho plynúcu „životnú pohodu“.

Kto by toto v dnešnom uponáhľanom svete plnom rôznych zdrojov stresu neocenil?

kupaci sud mchalupárske jacuzzi - Japonské „OFURO“- perličkový kúpeľ v sude

Predstavte si tridsaťosem stupňov teplý kúpeľ na čerstvom vzduchu s výhľadom na panenskú zasneženú krajinu, alebo na nočnú oblohu posiatu hviezdami. V ruke obľúbený nápoj a vedľa vás len vaši najbližší. Absolútna pohoda, ktorú vám prinesie náš kúpací sud. Keď teplá voda prehreje vaše telo, jednuducho prejdete zo suda do bio jazierka, ktoré je jeho súčasťou, kďe sa príjemne schladite . Efekt je posilnený účinkom striedavého pôsobenia teplej a studenej vody. Proces môžete opakovať i niekoľkokrát. Pre dokonalý relax vás určite príjemne prekvapia masážne bublinky. Popri pôsobení tepla vody sa využíva i vodná vírivá masáž. Perličkový kúpeľ môže byť doplnený o prísady výťažkov z liečivých rastlín z našej bylinkovej záhrady, alebo vonných solí - Prísadový perličkový liečivý kúpeľ.

kupacie jazierkoPrežite krásne leto, plné kúpania, relaxu a oddychu v našom penzióne Alpinka. Využite množstvo zábavy, ktoré sme pre Vašu nezabudbuteĺnú dovolenku pripravili. U nás nájdete krásnu záhradu a v nej kúpacie jazierko, relaxačné lehátka, hojdačku, wellness domček, detské ihrisko, pieskovisko, zastrešenú terasu s posedením a grilom, vlastné parkovisko na dvore, ale i možnosť zapožičania si bicykla.

wellness domcek

Potrebujete jednoducho "dobiť baterky"?  Správnou relaxáciou a rehabilitáciou odbúrate dosahy stresových stavov. To sa Vám určite podarí v našom wellness domčeku.

finska sauna m

Pre milovníkov saunovania máme pripravenú pravú fínsku saunu . Určite si ju zamilujete po výbornej lyžovačke, či turistike v krásnej kysuckej prírode.
Nádherne sa v nej prehrejete a navyše pomôžete svojmu zdraviu. Saunovanie prečistí organizmus - zvýši jeho imunitu - prekrví celé telo a uvoľní svaly - vyčistí pokožku - vyhladí vrásky - zmierni celulitídu - pomôže pri chudnutí - zlepší funkciu srdca, pľúc aj obličiek - odbúra stres a pomôže relaxovať - zníži krvný tlak - prispeje k liečbe reumatizmu a ďalších neduhov.
Po saune sa môžete ochladiť v prírodnom kúpacom jazierku, ktoré nenájde nikde v Oščadnici, len u nás. Preto je naša sauna jedinečná.

infrasauna m

Znamená skutočne pokrok v oblasti saunovania s možnosťou regenerácie organizmu pri použití terapeutického efektu infračerveného žiarenia podobného, ako je tepelné slnečné žiarenie a jeho účinky. Nie je to UVA ani UVB (ultrafialové žiarenie), ktoré pôsobí pri opaľovaní zo slnečného žiarenia a spôsobuje opálenie. Z toho dôvodu nie je sa potrebné obávať používania infračervenej sauny.

relaxacna jaskyna m

Po saunovaní zažijete nezabudnutelný zážitok v našej originálnej jaskyni. Pri príjemnej relaxačnej hudbe, v podkroví Wellness domčeka sme pre vaše pohodlie urobili netradičnú jaskyňu so soľnými lampami a relaxačnými lehátkami. Budete očarení kľudom, pohodlím a atmosférou jaskyne. Všetky poklady jaskyne stráži náš permoník, ktorý dohliadne i na to, aby ste sa zrelaxovali dokonale. Prajeme Vám krásny oddych v našom wellness domčeku.