MM ar na na Kysuciach ubytovanie

Hokejová hala

MM ARÉNA je v súčasnosti najmodernejšou a najlepšie vybavenou arénou na Slovensku. V jeho priestoroch sa budú organizovať kempy, reprezentačné stretnutia, turnaje či zápasy.

V priebehu pár mesiacov bude dobudovaná aj tribúna pre cca. 200 divákov. V dispozícií bude do 20 trénerov, či už so skúsenosťou z KHL, Slovana, Dukly Trenčín, alebo reprezentácie. Budú sa zúčastňovať kempov, tréningov, ale aj turnajov.

Akadémia Hokejpark ponúka špecializovaný tréningový program zameraný na vývoj hráča bez ohľadu na klubovú príslušnosť od 5 do 99 rokov. Súčasťou sú doplnkové služby off-ice, wellness, poradenská činnosť v oblasti výživy, výbavy či zdravotnej starostlivosti.

Každú nedeľu bude hala v dispozícií aj širokej verejnosti, kedy bude prebiehať verejné korčuľovanie v poobedných hodinách. Samozrejmosťou bude požičovňa korčúľ. Už teraz sa veľkému záujmu teší škola korčuľovania, ktorá bude prebiehať každý pondelok a sobotu a to už aj pre deti od 4 rokov. Hokejová hala a fitness centrum budú otvorené od 6.00 do 22.00.

 

kysucke krojeKysuce ako názov územia sa objavil prvýkrát napísaný v darovacej listine kráľa Belu IV., ktorá bola datovaná 3. dňom pred decembrovými ideami (11. december) roku 1244. Táto listina je zároveň najstarším písomným dokladom vzťahujúcim sa na Kysuce.

turisticky chodnik 1Veľká Rača (poľ. Wielka Racza) (1 236 m n. m.) je najvyšší vrch Kysuckých Beskýd. Veľkú časť pokrýva národná prírodná rezervácia vyhlásená v roku 1976 (ochranné pásmo 197 ha).

na bobovecRozhľadňa na Bobovci leží v nadmorskej výške 720 m na hranici katastrov obcí Stará Bystrica a Radôstka.

Jozefa Kronera 2Dom v ktorom sa narodil významný slovenský herec Jozef Kroner bol postavený v roku 1914 a slúžil ako strážny dom pre železničnú trať.

stary hrad 2Obec: Varín, Okres: Žilina, Kraj: Žilinský, Stolica: trenčianská
Názvy: 
Starhrad, Varínsky hrad, Varín; 1235 castrum Warna, 1365 Varna, 1384 Owar, 1429 Owaar, 1442 castrum Starigrad

dino 6Park dinosaurov Dinolandia sa nachádza v Inwałde, ktorý sa nachádza medzi mestami Wadowice a Andrychów. "Žije" tu viac ako 50 rôznych veľkostí dinosaurov a mnoho iných pravekých stvorení.

Vojtov pramen hlDo Vojtov sa najlepšie a najrýchlejšie dostanete autobusom č.3, ktorým sa zveziete až na konečnú zastávku.Tam je prvý a posledný smerovník, ktorý vám napovie, že po modrej turistickej značke sa k prameňom dostanete.