Wellness

kupacie jazierkoPrežite krásne leto, plné kúpania, relaxu a oddychu v našom penzióne Alpinka. Využite množstvo zábavy, ktoré sme pre Vašu nezabudbuteĺnú dovolenku pripravili. U nás nájdete krásnu záhradu a v nej kúpacie jazierko, relaxačné lehátka, hojdačku, wellness domček, detské ihrisko, pieskovisko, zastrešenú terasu s posedením a grilom, vlastné parkovisko na dvore, ale i možnosť zapožičania si bicykla.

wellness domcek

Hlavný prínos relaxácie a rehabilitácie spočíva v uvoľnení vnútorného napätia. Pri pravidelnej aplikácii tiež výrazne ovplyvňuje svalový tonus a centrálny nervový systém. Korene problémov, ktoré k napätiu vedú, sa musia riešiť, samozrejme, inak, ale správnou relaxáciou a rehabilitáciou možno odbúravať dosahy stresových stavov, duševného či fyzického preťaženia, ktorému sme niekedy v živote vystavení. Inokedy pomocou relaxu či rehabilitácie len jednoducho potrebujeme „dobiť baterky“.

infrasauna m

Znamená skutočne pokrok v oblasti saunovania s možnosťou regenerácie organizmu pri použití terapeutického efektu infračerveného žiarenia podobného, ako je tepelné slnečné žiarenie a jeho účinky. Nie je to UVA ani UVB (ultrafialové žiarenie), ktoré pôsobí pri opaľovaní zo slnečného žiarenia a spôsobuje opálenie. Z toho dôvodu nie je sa potrebné obávať používania infračervenej sauny.

finska sauna m

Pre milovníkov saunovania máme pripravenú pravú fínsku saunu . Určite si ju zamilujete po výbornej lyžovačke, či turistike v krásnej kysuckej prírode.
Nádherne sa v nej prehrejete a navyše pomôžete svojmu zdraviu. Saunovanie prečistí organizmus - zvýši jeho imunitu - prekrví celé telo a uvoľní svaly - vyčistí pokožku - vyhladí vrásky - zmierni celulitídu - pomôže pri chudnutí - zlepší funkciu srdca, pľúc aj obličiek - odbúra stres a pomôže relaxovať - zníži krvný tlak - prispeje k liečbe reumatizmu a ďalších neduhov.
Po saune sa môžete ochladiť v prírodnom kúpacom jazierku, ktoré nenájde nikde v Oščadnici, len u nás. Preto je naša sauna jedinečná.

 

relaxacna jaskyna m

Po saunovaní zažijete nezabudnutelný zážitok v našej originálnej jaskyni. Pri príjemnej relaxačnej hudbe, v podkroví Wellness domčeka sme pre vaše pohodlie urobili netradičnú jaskyňu so soľnými lampami a relaxačnými lehátkami. Budete očarení kľudom, pohodlím a atmosférou jaskyne. Všetky poklady jaskyne stráži náš permoník, ktorý dohliadne i na to, aby ste sa zrelaxovali dokonale. Prajeme Vám krásny oddych v našom wellness domčeku.

masazne kreslo

Vrcholný model prémiovej kategórie s 92 vzduchovými vakúšikmi a 18 masážnymi valčekmi v Alpinke v Oščadnici.

Tepelná terapia, magnetická terapia, celková masáž tela (priehlavok, lýtko, stehná, zadok, chrbát, ramená, ruky, krk, hlava).

Točenie tela, kmitanie bokmi, roztiahnutie chrbtice a kolien, šesť farebných prevedení.